Endri Shabani- Jemi disa të rinj me një mandat popullor për të përfaqësuar ndryshimin që kërkon Shqipëria

Një prej aktivistëve të shoqërisë civile Endri Shabani, ka deklaruar përmes një interviste për Ora Neës se hapja e listave është një prej gjërave të nevojshme për sistemin politik në vend dhe se disa njerëz nuk e kuptojnë këtë. Sipas Shabanit lidhur me zërat e përfaqësuesve të partive politike që kërkojnë ta censurojnë këtë të drehtë që ka sot shoqëria, thotë se këta njerëz nuk e kuptojnë drejtë reagimin e Nismës Thurje.

Statusi plotë

Ka dicka qe disa njerez nuk e kuptojne drejte.

Ne nuk jemi thjesht disa te rinj me nje opinion mbi sistemin zgjedhor.

Ne jemi disa te rinj me nje mandat popullor per te perfaqesuar ndryshimin qe kerkon pjesa me e madhe e shoqerise, dhe per te cilin Shqiperia ka aq shume nevoje.

Dhe ky eshte nje ndryshim i madh.

Ka dicka qe disa njerez nuk e kuptojne drejte.Ne nuk jemi thjesht disa te rinj me nje opinion mbi sistemin zgjedhor. Ne jemi disa te rinj me nje mandat popullor per te perfaqesuar ndryshimin qe kerkon pjesa me e madhe e shoqerise, dhe per te cilin Shqiperia ka aq shume nevoje.Dhe ky eshte nje ndryshim i madh.

Gepostet von Endri Shabani am Samstag, 11. Juli 2020