E FUNDIT/ Kategoria e Parë e futbollit zhvillon sot ndeshjet e javës së parë

Kategoria e Parë e futbollit do zhvillojë sot ndeshjet e javës së parë.

Në fushë do zbresin të gjitha skuadrat, teksa këtë sezon do kemi një grup të vetëm.

Në 16:00, pretendentët po masin forcat mes tyre.

Apolonia pret Erzenin, Bylis luan në transfertën e Lezhës, ndërsa Tomori dhe Korabi përplasen mes tyre.

Maliqi luan me Lushnjën në Korçë, ndërsa Besa dhe Turbina në Luz.

Tërbuni pret Burrelin, ndërsa Butrinti përplaset me Pogradecin./ Apel.Media