E çuditshme/ Ernesto Valverte tashmë “tifoz” i Real Madrid dhe jo i Barcelonës

Pasi shkarkua nga detyra në janar ish-trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka folur për herë të parë për largimin e tij nga drejtimi i katalanasve.

Ai u shpreh:

“Nuk kam ndjekur shumë futboll gjatë këtyre javëve. Kam qëndruar larg. E vetmja ndeshje e plotë që kam parë ka qenë ajo mes Bilbaos dhe Barcelonën. Kush do ta fitojë titullin kampion? Reali i Madridit. është shumë i fortë dhe i përqëndruar në kampionat”. /apel.media