E bujshme, Jose Mourinho bëhet trajner i ekipit ballkanas

E bujshme, Jose Mourinho bëhet trajner i ekipit ballkanas

Trajneri i njohur portugez Jose Mourinho pritet që të jetë trajneri më i ri gjigandit turk Fernerbahce.

E përditshmja spanjolle Mundo Deportivo, tekniku portugez i ka thënë “Po” propozimit të president të Fernebahces, Aziz Yilderim., për t’u bashkuar në të njëjtin ekip me Bonucci dhe Dzeko.

 
Gjithnjë sipas të përditshmes spanjolle, Mourinho është takuar me kandidatin për president duke vlerësuar propozim e tij, madje i ka premtuar se do ta marrë në konsideratë.

Mourinho është i papunë që nga momenti kur u shkarkua nga Roma, por nuk pritet të qëndrojë gjatë pushim pasi për të ka shumë oferta, mbi të gjitha nga Arabia Saudite.