Dy fitore radhazi, Ancelotti “zgjon” Evertonin

Mesa duket, Carlo Ancelotti po rezulton njeriu i duhur për stolin e Everton. Ai po e “ringjall” skuadrën duke marrë 2 fitore në harkun kohor të 3 ditëve.

Sot Everton mposhti në transfertë skuadrën e Newcastle në ndeshjen e luajtur në orën 16:00, falë një dy-golëshi të Calwert, një fitore e rëndësishme e cila çon skuadrën në vendin e 10-të në kampionat.

Gjithashtu në 2 ndeshjet e tjera të luajtura në të njëjtën orë, u vu re jnë, u vu re një fitore e bindshme e skuadrës së Watford ndaj Aston Villës me rezultatin e pastër 3-0 , ndërsa sfida tjetër mes Southampton dhe Crystal Palace u mbyll në një barazin 1-1 duke e mbyllur këtë vit në paqe. /apel.media