Dolce & Gabbana bashkohen me Kim Kardashian në Javën e Modës në Milano

Dolce & Gabbana u bashkuan me yllin amerikan të realitetit Kim Kardashian në Javën e Modës në Milano të shtunën, ndërsa labeli luksoz italian prezantoi koleksionin e tij më të fundit për veshjet e grave. Në sfondin e një ekrani gjigant që tregonte një video bardh e zi të Kardashian duke ngrënë spageti, modelet mbanin fustane të zbukuruara me korse, bluza me pantallona të ngushta me bel të lartë dhe fustanellë të shndritshme ose të tejdukshme. Fundet ishin të gjata dhe të holla ndërsa xhinset ishin të grisura ose të zbukuruara. Disa modele mbanin choker të mëdhenj ku lexonin “KIM” ose “LOVE”. Paleta e ngjyrave përbëhej kryesisht nga ngjyra e zezë, e bardhë, argjendi me shkëlqim, me prekje të shtuara të printit leopard. Labeli, i kryesuar nga dyshja e stilistëve Domenico Dolce dhe Stefano Gabbana, kishte ngacmuar bashkëpunimin me #CiaoKim përpara shfaqjes me video të shkurtra të Kardashian duke u fotografuar nga paparacët. Kardashian, e veshur me një fustan të zi me shkëlqim, mbylli eventin duke përshëndetur publikun e ndjekur nga stilistet Dolce dhe Gabbana. Java e Modës në Milano zgjat deri të hënën.