Del lista me 24 çështjet e bujshme që do të gjykojë SPAK

Ka dalë lista e plotë, ku janë renditur çështjet të cilat do të gjykohen nga SPAK. Kjo listë e bërë publike nga Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, mban peshën e dosjeve më të bujshme, që janë gjykuar vitet e fundit nga gjyqësori, shqiptar./apel.media

LISTA E PLOTË

1-Domart Konjari

2- Reshat Radhima

3-Klaudio Veizaj

4- Festim Lelaj, Skëndert Siqeca, Arbi Mustafa dhe Sokol Hamzallari

5-Adjel Çaushaj, Artur Riza, pezulluar

6-Juri Bedinaj, Harmelindo Tufa dhe Emiljano Çili

7-Gentjan Doda

8 -Aleks Pepa

9-Marko Bushi, Shpëtim Lika

10- A Kocerri

11- Moisi Habilaj, Florian Habilaj, Nezar Seiti, Amarildo Sulaj, Sabaudin Çela, Tigrens Mezuraj, Fatmir Minaj, Maridian Sulaj.

12 -Elton Halipaj dhe Efthymious Eftimiu

13 -Altin Hoxhallari

14 -Gjergji Kohila, Sokol Bode

15- Alerjo Dushku, Albert Arraj, Imir Vila, Eduart Kume

16- Kastriot Dema, (e pezulluar)

17 -Ilir Myrtaj, Alfred Myrtaj, Mario Myrtaj, Arben Kadiu, Florian Hysenaj, Gentjan Stojku, Shkëlqim Mema, Keldi Beshi, Albert Xhelilaj, Ismail Alushani.

18- Arbër Çekaj, Donaldo Lushaj, Armando Pezaku

19-Leonora Dushku etj. (40 persona)

20- Enxhi Koci etj, (11 persona)

21-Gazment Garupi, Haxhi Ramadani, Sotiraq Andoni, Bledjan Ramadani, Eduart Shima, Pellumb Pali, Shpëtim Kiri, Nikolla Mano.

22-Ramadan Dusha, Rezart Çaçani etj 12 persona

23-Gentjan Duraku

24-Spartak Cocoli, Ervin Hysaj, Ernest Duro