Deklarata bombë e Presidencës/ Pritet të publikohet një video-skandal

Deklarata të forta kanë dalë nga Presidenca, ku pritet të publikohet një video, e cila sipas tyre do të trondisë opinionin publik.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, zëdhënësi i Presidencës Tedi Blushi, ka konfirmuar edhe njëherë se ditën e hënë do të bëhet kallzimi penal ndaj kreu të KED-së Ardian Dvorani. Ndërkohë që ka paralajmëruar që brenda javës do të publikohet një video që do të trondisë opinionin vendas dhe atë botëror.

“Pa asnjë diskutim, ditën e hënë do të bëhet kallëzimi penal, madje po administrohen prova të reja përvëluese, që shtojnë mundësinë për të patur edhe padi për persona e zyrtarë të tjerë” – tha këshilltari mediatik i kreut të Shtetit.

Gjithashtu, ju bëj me dije se brenda javës Institucioni i Presidencës do të publikojë një VIDEO me fakte të pakundërshtueshme për opinionin vendas dhe botëror që të mos ngelet asnjë analfabet në planet, i cili të mos e kuptojë dhunimin që një bandë ka tentuar t’i bëjë Kushtetutës dhe Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Shqipërisë”,- shkruan zëdhënësi i Presidentit.

Më tej ai shton se kjo video do të zbulojë fytyrën e vërtetë të një personi, i cili ka guxuar të dhunojë Kushtetutën.

“Kjo VIDEO me prova të pakundërshtueshme, do zbulojë fytyrën e vërtetë të një individi të papërgjegjshëm, i cili guxoi në mënyrë të tmerrshme kriminale t’i përvetësojë kompetencat kushtetuese Presidentit të Republikës, që as noterja e nderuar znj.Miranda Xhemalçe nuk pranoi ta bënte, pasi e dinte shumë mirë se betimi me dorën mbi Kushtetutë bëhet vetëm në Institucionin e Presidentit të Republikës dhe askund tjetër.

Përveçse në gjuhën tonë të bukur shqipe, kjo VIDEO, po përgatitet edhe në anglisht, në gjermanisht, në italisht, në frëngjisht, dhe në disa gjuhë të tjera europiane, në mënyrë që të gjithë partnerët tanë ndërkombëtarë, që janë të interesuar, jo vetëm për realizimin me sukses të Reformës në Drejtësi, që u votua me konsensus, por edhe që janë kaq të shqetësuar për problemet skandaloze të funksionimit të shtetit të së drejtës në Shqipëri, të mos mashtrohen më.

Në këtë mënyrë, jo vetëm mbrojmë Kushtetutën e Republikës dhe të drejtat e të gjithë qytetarëve shqiptarë, por edhe tregojmë përgjegjshmëri për të gjithë taksapaguesit e vendeve partnere, që paguajnë aq shtrenjtë që ky vend i NATO-s dhe nesër i BE-së, të arrijë standardet e tyre, të shtetit ligjor dhe të demokracisë”,- shkruan në njoftimin e tij, Tedi Blushi./apel.media