Dalin pamjet e para/ Raportohet për dëme të mëdha nga tërmeti

Tërmeti i fortë 6.4 ballë me epiqendër në Durrës, ka shkaktuar dëme të mëdha materiale.

Ndërkohë që raportohet për dhjetra persona të plagosur në Durrës, Tiranë dhe zonat përreth. Ndërsa te Kavalishenca pranë zonës së Plepave në Durrës raportohet për një ndërtesë të shembur./ apel.media