Cristiano Ronaldo synon të luajë deri në Euro 2024

Cristiano Ronaldo ka vendosur synimet e tij për të arritur në Euro 2024 dhe sulmuesi i Portugalisë dhe Manchester United thotë se nuk ka në plan të pensionohet së shpejti.

“Udhëtimi im nuk ka përfunduar ende, do të duhet të durosh “Cris” edhe për një kohë,” tha Ronaldo të martën, pasi mori një trofe në çmimet Quinas de Ouro të Federatës Portugeze të Futbollit (FPF) në Lisbonë. për të qenë golashënuesi më i mirë i kombëtares së të gjitha kohërave.

“Dua të jem pjesë e Kupës së Botës dhe Euros… Ndihem shumë i motivuar. Ambicia ime është e madhe”, tha 37-vjeçari.

Ronaldo ka shënuar 117 gola në 189 paraqitje për Portugalinë dhe pret të luajë në turneun e tij të dhjetë të madh ndërkombëtar për vendin e tij në Katar 2022.

Dylli i sulmuesit kundër Republikës së Irlandës në shtator 2021 e lejoi atë të kapërcejë numrin e 109 golave ​​të madhit iranian Ali Daei si golashënuesi rekord ndërkombëtar.

Ronaldo përfundimisht qëndroi në Manchester United këtë verë, pavarësisht spekulimeve se do të ndërronte klubin, dhe pavarësisht se ishte në stol për ndeshjet e Premier League, ai shënoi në ndeshjen e fundit të skuadrës në minnows moldave FC Sheriff në Europa League.