COVID-19 në Kosovë/ Regjistrohen 15 raste aktive dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë (MSH) njoftoi ditën e sotme se gjatë 24 orëve janë regjistruar edhe 15 raste të reja të të infektuarve me koronavirusin e ri. Shifra bazohet në 1.440 mostra të testuara.

Në 24-orë fatmirësisht nuk u regjistrua asnjë viktimë nga koronavirusi ndërsa numri i të shëruarve është 8 qytetarë.

Raste aktive aktualisht janë 330.