Covid-19 në Itali/ Regjistrohen 15,774 raste të reja dhe 507 viktima në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë shënuar 507 viktima të tjera nga pandemia e Covid-19, duke e çuar numrin total të jetëve të humbura në 80,833.

Gjithashtu janë regjistruar 20,331 raste të reja pozitive, numri total i të cilave ka shkuar në 2,319,036.

Ndërkohë 2,579 persona ndodhen nën kujdes intensiv. /apel.media