COVID-19 në Itali, 1,516 raste të reja dhe 34 humbje jete në 24 orëve të fundit

TOPSHOT - A man wearing a protective mask passes by the Coliseum in Rome on March 7, 2020 amid fear of Covid-19 epidemic. - Italy on March 6, 2020 reported 49 more deaths from the new coronavirus, the highest single-day toll to date, bringing the total number of fatalities over the past two weeks to 197. (Photo by Alberto PIZZOLI / AFP)

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 1,516 raste të reja dhe 34 humbje jete nga COVID-19.

Të shëruarit janë 2,184. Kishte një rritje të lehtë të shtrimeve në spital (+37) dhe kujdesit intensiv (+10).

Aktualisht pozitivë me Covid në Itali janë 84,106, me një rënie prej 702 në 24 orët e fundit. Që nga fillimi i pandemisë ka 4,701,832 raste, 131,335 vdekje.