COVID-19 në Greqi, 65 viktima dhe 1 mijë e 829 raste të reja

Greqia ka regjistruar një bilanc më të lehtësuar se java që la pas sa i përket luftës ndaj COVID-19.

65 viktima dhe 1 mijë e 829 raste të reja janë shënuar së fundmi.

Ndërkohë shqetësim mbeten spitalet, pasi vijojnë të trajtohen ende 841 pacientë në intubim.