COVID-19 në Greqi, 2,972 raste të reja dhe 3 humbje jete në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Greqi janë regjistruar 2,972 raste të reja me COVID-19, ndërkohë që kanë humbur jetën 3 qytetarë.

Në spitale janë shtruar 161 pacientë të rinj. Greqia është një nga shumë vendet ku tashmë varianti Delta i COVID-19 është present dhe vendi fqinj i frikësohet rritjes së shifrave.

Gjithsesi Greqia tashmë është në sezon turistik dhe mijëra turistë e kanë zgjedhur për ta vizituar edhe pse në kushte pandemie.