COVID-19 në Greqi, 134 humbje jete dhe 2146 raste të reja në 48 orë

Në Greqi gjatë 48 orëve të fundit janë regjistruar 134 humbje jete dhe 2146 raste të reja me koronavirus.

Phea njoftoi sot se rastet e reja rastet e konfirmuara janë regjistruar në 48 orët e fundit, prej të cilave 9 janë identifikuar pas inspektimeve në pikat e hyrjes të vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 348,568, ndërsa 797 pacientë janë në intubim. Deri më tani në total janë regjistruar 10.587 vdekje.