Çmenduri në Champions!/ Chelsea dhe Sevilla fitojnë në sekondat e fundit (Video)

Chelsea dhe Sevilla janë dy skuadrat e para që kanë siguruar kualifikimin në 1/8-at e Champions League pas fitoreve respektive 2-1 të marrë në fushën e Rennes dhe Krasnodar.

Një gol i Giroud në minutën i ka dhuruar fitoren Chelsea-t në fushën e Rennes. Francezët kanë barazuar ndeshjen 1-1 pesë minuta para fundit, por janë befasuar në fund.

Kliko për të parë momentet kryesore të ndeshjes Rennes – Chelsea

Fitore në frymën e fundit dhe kualifikim edhe për Sevilla-n: Rakitic ka zhbllokuar ndeshjen, Wanderson ka barazuar 1-1, por Munir ka gjetur golin e fitores për miqtë në minutën e 95-të.

Kliko për të parë momentet kryesore të ndeshjes Krasnodar – Sevilla