Ceremonia e “Topit të Artë”, Robert Lewandowski shpallet sulmuesi më i mirë

Ka nisur numërimi mbrapsht sa i përket fituesit të ‘’Topit të Artë’’ që nga ora 20:30, teksa do të shpërndahen disa çmime të tjera përveç triumfuesit, teksa organizatorët kanë premtuar edhe supriza.

Ndërkohë këta janë 10 emrat e mbetur nga lista, ku njëri prej tyre do të triumfojë për çmimin e madh: Zhorzhinjo (Çelsi), Donaruma (PSG), Levandovski (Bajern Mynih), De Bryjne (Mançester Siti), Kante (Çelsi), Mesi (Barcelona/ PSG), Kristiano Ronaldo (Juventus/ Mançester Junajtid), Benzema (Real Madrid), Mbappé (Francë, PSG) dhe Muhamed Salah (Liverpul).