Burrel- Katër persona i grabisin qytetarit 15 mijë euro

Një person ka denoncuar në Komisariatin e Policisë së Mat-it, grabitjen e një shume të konsiderueshme parash nga  katër persona.

Sipas tij  bëhet fjalë për 15 mijë euro, shumë që viktima e kishte tërhequr nga banka.

Mësohet se kjo grabitje ka ndodhur në fshatin Burgajet.

Njoftimi i policisë

Shtetasi D.B,  është paraqitur në Komisariatin e Policisë Mat dhe ka bërë kallzim, pasi pretendon se duke lëvizur me automjetin e tij në fshatin Burgajet, e kanë ndaluar katër persona, të cilët dyshohet se i kanë marrë me forcë një sasi vlerash monetare, celularin dhe çelsin e makinës.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë  Mat, në bashkëpunim me specialistët e Hetimit të Krimit po vijojnë punën për,  zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të kësaj ngjarjeje./apel.media