Bruno Fernandes vlerësohet 60 milion £ nga Manchester United

Bruno Fernandes, është në prag të përfundimit të një transferimi të bujshëm te Manchester United.

Manchester United, mesa duket ka rikthyer interesin ndaj yllit të futbollit Fernandez.

Sipas “Sky Sport” marrëveshja mes tyre mund të vlejë deri në 60 milion£.

Klubi portugez do të jetë kundër Benfica në derbin e sotëm të Premierira Liga në Lisbonë.

United ka spërkatur 43 milion£ si pjesë e marrëveshjes për Fernandes, e cila do të përfshijë një 17 milion£ shtesë përmes shtesave të ndryshme të mundshme.

Marrëveshja pritet të arrihet për sa më shpejt të jetë e mundur përpara përballjes së tyre me Liverpool në Anfield të Dielën.

Kalimi i Fernandes në M.United do të ishte transferimi i dytë më i lartë për një lojtar portugez .

Ylli i sportit më parë ishte i lidhur me Tottenham dhe Manchester City./apel.media