“Blindohet” sërish Unaza e Re, ja ç’pritet të ndodhë

Inspektorati Kombëtar i Mjedisit dhe Territorit (IKMT) do të zhvillojë ditën e sotme  shembjen e banesave tek Unaza e re , që preken nga projekti.

Në orët e para të mëngjesit një numër i madh policësh janë vendosur përgjatë rrugës, që tek ish-sheshi “Shqiponja”, duke bllokuar rrugën e Unazës.

Pritet që aksioni të shoqërohet me përplasje të forta midis banorëve dhe punonjësve të IKMT-së.

Banorët kundërshtojnë prishjen e banesave të tyre, ndaj dhe sot priten konfrontime fizike . /apel.media