Besart Berisha rikthehet në Kosovë, firmos kontratën me skuadrën “bardhekaltër” të Prishtinës

GEELONG, AUSTRALIA - DECEMBER 08: Besart Berisha of Western United celebrates after scoring a goal during the round nine A-League match between Western United and Melbourne Victory at GMHBA Stadium on December 08, 2019 in Geelong, Australia. (Photo by Robert Cianflone/Getty Images)

Klubi bardhekalter bëri të ditur se ka ruajtur ëmbëlsirën për në fund të merkatos duke njoftuar zyrtarisht firmën me sulmuesin që theu çdo rekord dhe fitoi çdo trofe të rëndësishëm në kampionatin Australian.

Postimi i plotë:

“Ëmbëlsira sa i përket afatit kalimtar është lënë për fund, Besart Berisha zbarkon te FC Prishtina.
Sulmuesi me përvojë të madhe, Besart Berisha, është përforcimi më i ri i skuadrës sonë.
Pas një karriere mbresëlënëse në Gjermani, Norvegji, Danimarkë, Angli, Australi e Japoni, me Kombëtaren e Shqipërisë dhe Kosovën, futbollisti me prejardhje nga qyteti i Prishtinës ka vendosur t’i bashkohet skuadrës “bardhekaltër” për ta shkrirë gjithë potencialin dhe përvojën e fituar në futbollin botëror për ekipin tonë.
Mirë se vjen Besart Berisha!
#krejtpërprishtinën #100vjetklub #PërparaBardhëeKaltër”

https://www.facebook.com/watch/?v=711408743588544