Berisha nga Gjirokastra: “Analistët e Ramës kanë marrë në patronazh Bashën”

Ish-kryeministri Sali Berisha ishte i pranishëm në Gjirokastër mbrëmjen e sotme për të zhvilluar ‘Foltoren’ e radhës.

Berisha theksoi edhe njëherë se kryeu i opozitës Lulzim Basha është i kapur nga Edi Rama dhe këtë po e tregon dita ditës.

Ai tregoi nje fragment ku tha ndërsa vinte sot në Gjorokastër lexoi se ‘Lulzim Basha dhe Rama në Lubjanë, Berisha në Gjirokastër’, ndërsa shtoi se kjo vërteton se pengu dhe pengmarrësi janë bashkë, ndërsa ai vjen si njeri i lirë.

‘Kur po vija sot në Gjirokastër po lexoja: Lulzim Basha dhe Rama në Lubjanë, Berisha në Gjirokastër. Por ata janë pengu dhe pengmarrësi ndërsa unë vij këtu si njeri i lirë’, deklaroi Berisha.