Berisha, homazhe pa Bashën tek memoriali Azem Hajdarit/ Shoqërohet nga familjarët

Ish Kryeministri dhe ish kryetar i PD -së, Sali Berisha, ka thelluar përçarjen mes tij dhe kryetarit aktual Lulzim Basha.

teksa ky i fundit zhvilloi homazhe pranë memorialit te Azem Hajdarit ne orët e para të mëngjesit, ku u vu re mosprezenca e liderit Berisha, ky i fundit ka vendosur buqetë me lule prane këtij memoriale ne orët e mbrëmjes.

Doktori ka postuar album me foto nga homazhet per nder te Azem Hajdarit dhe Besim Çeres me bashkluftetare dhe familjare te Tribunit te Lirise.

Ne kete perkujtim me rastin e 23 vjetorit nga vrasja e Azem Hajdarit, Dr. Sali Berisha shoqerohej nga familjarë dhe nga grupimi “Dhjetor 1990”, ne keto homazhe.