Begaj nderon 177-vjetorin e lindjes së poetit Naim Frashëri

177 vite më parë erdhi në jetë i madhi, poeti i shquar i letrave shqipe, Naim Frashëri.

Për të nderuar poetin, Presidenti Bajram Begaj ka shkëputur vargje nga poezia e tij “Fjalët e Qiririt”, të cilat i ka postuar në faqen zyrtare në “Facebook”.

“Poeti Naim Frashëri ndriçoi një komb, frymëzoi një epokë dhe përjetësoi dashurinë për gjuhën shqipe! Le të nderojmë sot 177 vjetorin e lindjes së poetit më të madh të Rilindjes Kombëtare!” shkruan Begaj.

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti