Bayern Munich barazon 2-2 me Leipzig

Bayern Munich barazoi 2-2 me RB Leipzig në një ndeshje të javës së gjashtë të Bundesligës gjermane të shtunën.

Sulmuesi belg i Leipzig, Lois Openda, mori gjakun e parë në minutën e 20-të, dhe më pas gjashtë minuta më vonë mbrojtësi francez Castello Lukeba shënoi 2-0 në Red Bull Arena.

Në pjesën e dytë, bavarezët u shpresuan me golin e sulmuesit britanik Harry Kane nga një goditje dënimi në minutën e 57-të.

Barazimi i anësorit gjerman Leroy Sane erdhi në minutën e 70-të dhe Bayern Munich u kënaq për barazimin e dytë të Bundesligës këtë sezon.

Kampioni në fuqi Bayern Munich u rendit i treti me 14 pikë, ndërsa Leipzig është në vendin e pestë me 13 pikë në renditje.