Basha feston ditëlindjen e 33-të të PD në Pallatin e Kongreseve

Kryetari i PD-së Lulzim Basha feston sot 33-vjetorin e themelimit të Partisë Demokratike. Nga pamjet e siguruara nga gazetari Osman Stafa për BalkanWeb shihet që prezent ka qenë edhe ish-presidenti Ba...
Basha feston ditëlindjen e 33-të të PD në Pallatin e Kongreseve
Foto: Basha feston ditëlindjen e 33-të të PD në Pallatin e Kongreseve

Kryetari i PD-së Lulzim Basha feston sot 33-vjetorin e themelimit të Partisë Demokratike.

Nga pamjet e siguruara nga gazetari Osman Stafa për BalkanWeb shihet që prezent ka qenë edhe ish-presidenti Bamir Topi dhe Rexhep Uka. Uka është themelues i PD, ish-ministër si dhe ish-deputet i Partisë Demokratike.

Kujtojmë se ish-presidenti Topi është shprehur për News24 se i jep suportin e tij politik, ndërsa shpesh herë madje ka dhënë këshilla për të.