Asgjesohet me armë procudenti shqiptar

Një shqiptar që jetonte në Londër është vrarë me breshëri plumbash në banesën e tij një ditë para Krishtlindjeve. Bëhet fjalë për Flamur Beqirin, një 30-vjeçar nga Ferizaj i Kosovës, i cili njihej edh...

Një shqiptar që jetonte në Londër është vrarë me breshëri plumbash në banesën e tij një ditë para Krishtlindjeve.

Bëhet fjalë për Flamur Beqirin, një 30-vjeçar nga Ferizaj i Kosovës, i cili njihej edhe me emrin Alex, dhe punonte si producent i disa artistëve të njohur aty.

Sipas ‘The Gurardian’, në mbrëmjen e 24 dhjetorit, natën e Krishtlindjes, rreth orës 21:00 të mbrëmjes fqinjët raportuan në polici për disa të shtëna me armë zjarri.

Autorët dhe motivet e vrasjes janë ende të panjohura për policinë angleze ndërsa hetimet vijojnë./old.apel.media