Arsenali humb objektivin kryesor të merkatos

Arsenali mund të mos firmosë me mesfushorin francez Houssem Aouar. 22-vjeçari do të largohet nga Lyoni nga ekipi francez, por nga krahu tjetër janë futur në garë dhe ekipe të tjera.

PSG dhe Juventus janë gati që të firmosin me të riun. Ata e duan me patjetër në skuadër, duke qenë se kanë patur probleme dhe lojtari i ri njihet si një nga talentet e Europës.

22-vjeçari duket se do të braktisë ekipin e Arsenalit për t’iu bashkuar francezëve apo italianëve. “Topçinjtë” e Artetës nga krahu tjetër duket se do të humbasin sërish një objektiv në merkato.