Arrestohen 2 persona në Berat/ Nuk pranuan të tregojnë dokumentacionin e mjetit duke kundërshtuar policinë me dhunë

ilustrim

Policia e Beratit ka arrestuar 2 persona për shkak se kundërshtuan me dhunë policët teksa ishin duke kryer detyrën.

Policia njofton se një 44-vjeçar dhe një tjetër 19-vjeçar nuk pranuan që t’i dorëzojnë policëve dokumentacionin e mjetit.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.

Njoftimi nga Policia e Shtetit:

Berat

Kundërshtuan me dhunë punonjësit e Policisë, arrestohen në flagrancë 2 shtetas.

Nga specialistët e Sektorit për Qarkullimin Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

B.Q., 44 vjeç dhe B. Q., 19 vjeç, të dy banues në lagjen Çlirim, Berat.

Këta shtetas, në vendin e quajtur “Dogana”, gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në pikën e kontrollit, nuk kanë pranuar të tregojnë dokumentacionin e mjetit dhe i kanë kundërshtuar ata me dhunë.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.