Armando Broja spikat me paraqitjet e tij sezonin e kaluar me fanellën e Southampton

Armando Broja ka spikatur me paraqitjet e tij sezonin e kaluar me fanellën e Southampton, teksa shumë skuadra janë të gatshme ta bëjnë për vete sulmuesin e Kombëtares Shqiptare.

Së fundmi prestigjiozja iberike “AS”, ka hapur faqen e parë me objektivat e Realit të Madridit në merkato dhe mes tyre është dhe Armando Broja.

Një lajm i bujshëm që vjen nga Spanja ku sulmuesi 20-vjeçar është në “radarët” e një ndër klubet më të mëdha në botë.

Së bashku me të si objektiva të merkatos janë edhe Okafor, Rutter, Sesko, Burkardy, Simiç, Brobbey dhe Kaladzjic.

Pas eksperiencës si i huazuar te Sauthemptoni, Broja është rikthyer te Çelsi dhe e ardhmja e tij është ende në dyshim të madh.