Arabia Saudite dhe Meksika pa gola në pjesën e parë

Portieri i Arabisë Saudite, Mohamed Al-Owais, mbajti të gjalla shpresat e ekipit të tij për të kaluar në 1/16 e Kupës së Botës në pjesën e parë pa gola kundër Meksikës në Grupin C të mërkurën.

Al-Owais nxitoi për të prishur një sulm në minutën e tretë dhe ai shpëtoi goditjen e Orbelin Pineda në minutën e 25-të.

Arabisë Saudite i duhet fitorja për të arritur në fazën eliminatore. Polonia dhe Argjentina zënë dy vendet e para në grup.

Shpresat e pakta të Meksikës janë ende të gjalla, por atyre u duhet një fitore e madhe për të kaluar në 16-shen e fundit për Kupën e Botës të tetë radhazi.