Anulohen lundimet nga Durrësi në Bari dhe anasjelltas, shkak moti i keq

Lundrimet nga Durrësi për në Bari dhe anasjelltas janë anuluar mbrëmjen e sotme për shkak të motiti të keq.

Njoftimi i Autoritetit Portual Durrës:

‼️Njoftim‼️ Njoftojmë të gjithë pasagjerët që kanë rezervuar lundrimin mbrëmjen e sotme nga Porti i Durrësit drejt Barit, se për shkak të motit nuk do të ketë lundrime mbrëmjen e sotme, as nga Durrësi drejt Barit, as anasjelltas. Lundrimet pritet të rifillojnë ditën e nesërme, dt.26.11.2021, në varësi të kushteve të motit. Kompanitë e lundrimit do të garantojnë njoftimin dhe rimbursimin e biletës sipas kërkesave të udhëtarëve.