Anija e parë italiane mbërrin në Durrës/ Mjekë të specializuar në ndihmë të shqiptarëve

Një anije italiane me mjete dhe ekipe te specializuar ka mbërritur në portin e Durrësit.

Anija e guardia Costiera italiane, po sjell ekipe dhe mjete të specializuara për të ndihmuar në nxjerrjen sa më shpejt të peronave të mbetur në rrënoja.

“Qëndro Atdhe!

Pas goditjeve të tmerrshme, humbjeve njerëzore dhe dëmeve të mëdha vjen solidariteti i miqve Italiane.

Sapo mbërriti nē portin e Durrësit anija e guardia Costiera italiane CP940 LUIGI DATTILO që po sjell ekipe dhe mjete të specializuara, në ndihmë të Shqiptareve. Mire se vini miq në kohë të vështira”, shkruhet në njoftimin e Drejtorisë së Përgjithshme Detare./apel.media