Ambasadori Soreca i uron Fiter Bajramin besimtarëve muslimanë me një mesazh të veçantë

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca ka uruar të gjithë besimtarët për festën e Fitër Bajramit.

Nëpërmjet një postimi në Twitter, Soreca uron që sakrificat dhe përkushtimi gjatë muajit të Ramazanit të sjellin më shumë paqe, shëndet dhe lumturi për familjet shqiptare.

Postimi nga Ambasadori Soreca në Twitter: