Amazon: Fundjava e blerjeve për festën e Falenderimeve ishte më e madhja ndonjëherë

Gjigandi i shitjes me pakicë në internet Amazon.com tha të mërkurën se fundjava e fundit e blerjeve për festën e Falenderimeve ishte më e madhja ndonjëherë. 

“Kjo ishte një fundjavë rekord për blerjet e festave për Amazon. Klientët blenë miliona oferta këtë fundjavë dhe ne kemi shumë oferta të tjera mahnitëse që do të vijnë,” tha Doug Herrington, CEO, WW Amazon Stores. 

“Faleminderit për klientët tanë që zgjodhën të bëni blerje në Amazon, dhe për punonjësit tanë dhe partnerët e shitjes në mbarë botën, të cilët ofrojnë për klientët çdo ditë. 

Sipas shitësit të tregtisë elektronike, kategoritë më të shitura ishin Shtëpia, Moda, Lodrat, Bukuria dhe Pajisjet Amazon. Artikujt më të shitur në Amazon ishin Echo Dot, Fire TV Stick dhe Apple AirPods.

Shitës të tjerë më të mirë përfshinin Hasbro Gaming CONNECT 4, Burt’s Bees Christmas Gifts, veshje nga Champion, veshje dhe këpucë nga New Balance, priza inteligjente Amazon, Echo Show dhe Nintendo Switch. 

Konsumatorët blenë miliona pajisje Amazon, duke përfshirë produktet Echo, Ring, Blink, Kindle dhe Fire TV. 

Bizneset e vogla gjeneruan mbi 1 miliard dollarë shitje në SHBA.