Alberije Hadërgjonaj humb njeriun e zemrës nga një aksident! (REAGIMI)

Alberije Hadërgjonaj po kalon një moment të vështirë, pasi ka humbur një person të dashur.

Kushëriri i saj është ndarë nga jeta dhe siç shprehet vetë këngëtarja i ndjeri ka qenë shoku i saj më i mirë, teksa e konsideron si ‘vëlla’.

Reagimi i ndjerë i Hadërgjonajt

Sot eshte dite zije per gjithe familjen.
Sot humbem sheqerin e familjes 
Une nuk mundem ta besoj dhe ta pranoj kte humbje.
Alberti eshte djali i vajzes se dajes por per mua ishte shoku me i mire 
Sa her mblidheshim ne ver gjat pushimeve verore ne te dy kishim nji mision. Ti gezonim te gjithe e ne menyre te veqant nenat tona qe na rriten jetim!

Alberti sa shume u luta per ty 
Ta kaloje dhe te sheroheshe 
Por Zoti te mori ndoshta per ti lehtesuar dhimbjet..

Miqt e mi Alberti pati nji aksident me motorr dhe fati i keq i tij u lendua shuuume.. Mjeket nw zvicerr ben gjithecka ta shpetonin por nuk paten sukses.
Ju lutem kini kujdes me makina dhe rrini larg motorreve!

Une dua ti ngushelloj familjen ,nanen qe te rriti me shuuume halle,motrat qe te paten driten e synit,vllaun qe ja ke tha krahet miq e dashamir te Albertit.

Me lot ne sy po them lamtumir 
Zoti te shperbleft me parajs