Aksidenti me 3 të lënduar në Gjirokastër, procedohet shoferi

Një 32-vjeçar nga Memaliaj është proceduar në gjendje të lirë.

Të dielën, ai drejtuar automjeti me të cilin po lëvizte është përplasur me një makinë tjetër duke lënduar tre persona.

Bashkë me të u plagosën drejtuesi i makinës tjetër dhe një pasagjere 55-vjeçare.

Pas aksidentit të lënduarit u dërguan në spital dhe sipas mjekëve janë jashtë rrezikut për jetën.