A do të rritet çmimi i energjisë elektrike? Reagon ish-zv/ministri i Financave

Ish-zv/ministri i Financave Sherefedin Shehu ka analizuar paralajmërimin e kryeministrit Edi Rama për të rritur çmimin e energjisë elektrike.

I ftuar në një studio televizive Shehu u shpreh se Rama mban nën presion qytetarët dhe bizneset duke listuar edhe dy arsye pse çmimi i energjisë elektrike në vendin tonë nuk mund të ndryshojë.

“Si ka mundësi që sot ia kaluan topin për shalësh Edi Ramës që tha këtë ligjin nuk e votoj?! Kjo është retorikë që Rama e përdor kur do të largojë debatin politik. Ai e shikon në vazhdimësi procesin. Do që të dalë i pa lagur për asgjë.